Колекція

Триптих «Гуцульська Мадонна»

Казимир Сіхульський

  • Триптих «Гуцульська Мадонна» 2
  • Триптих «Гуцульська Мадонна» 3
  • Триптих «Гуцульська Мадонна» 4
Основна інформація
ID
Ж-2731а,б,в
Автор
Казимир Сіхульський
Назва
Триптих «Гуцульська Мадонна»
Дата створення
1914
Техніка
темперний живопис
Матеріал
папір на картоні
Розміри (висота x ширина, см)
150.2 x 112.5
Інформація про автора
Автор
Казимир Сіхульський
Автор мовою оригіналу
Kazimierz Sichulski
Роки життя
1879–1942
Країна
Австро-Угорська імперія
Біографія
Казимир (Казімеж) Сіхульський (пол. Kazimierz Sichulski; 17.01.1879, Львів – 06.11.1942, там само) – живописець і графік; член товариства «Зеспул» з 1911 р., товариства польських художників «Мистецтво» та віденського «Гагенбунду». Автор полотен на гуцульську тематику, створених під впливом сецесії та експресіонізму. Навчався в Краківській академії мистецтв (викладачі Ю. Мегоффер, Л. Вичулковський та С. Виспянський). Працював у декоративно-ужитковому мистецтві та архітектурі – збереглися ескізи-картони килимів, вітражів, мозаїк, які у переважній більшості залишилися не зреалізованими. Навчався у Віденській художній школі (1902). У 1904 р. подорожував європейськими культурними центрами, відвідав Рим, Мюнхен, Дрезден, Венецію, Флоренцію, після чого на деякий час затримався в Парижі, де відвідував заняття в академії Колароссі. У 1904 р. разом із Михайлом Бойчуком були відзначені серед найкращих випускників Краківської академії срібними медалями. У 1910–1930-х рр. полотна митця на гуцульську тематику експонувались на виставках у Німеччині, Австрії, Італії, Голландії, Бельгії, Фінляндії, США. У 1920–1930-х рр. професор державної промислової школи у Львові, викладав там малюнок. У час німецької окупації, в листопаді 1942 р., після тяжкої хвороби помер. Був похований у родинному склепі Лангнерів на Личаківському цвинтарі.
Опис роботи
а) Ескіз до мозаїки. На золотому фоні зображена сидяча Марія з дитиною. Вона в гуцульському вбранні, на голові хустка. Німб навколо голови. Марія тримає за руки дитину з німбом, що стоїть перед нею в гуцульському кептарику і сорочці, підперезаній червоним поясом. б) Гуцульська дівчина з хрестом. Зображена дівчина на колінах з німбом навколо голови, яка тримає хрест. Вона схилилася перед стеблом квітів (дзвіночки). Внизу декоративні жовті хвилясті смуги з квітами. в) Гуцульська дівчина з посудом. Стилізоване зображення дівчини в гуцульському одязі з горщиком у руках. Навколо її голови німб. На золотому фоні серед декоративного орнаменту на синьому квадраті зображення свастики.
Надписи та символи
а) Ліворуч великими літерами: «МР/хх/ОФМ», праворуч – «ОУ/хх/ОФГ». Внизу праворуч авторський підпис: «Sichulski PINX». б) Зліва внизу авторський підпис: «1914».