Колекція

Жінка з Бріенци у провінції Салерно в Неаполітанському королівстві

Бартоломео Пінеллі

  • Жінка з Бріенци у провінції Салерно в Неаполітанському королівстві 2
  • Жінка з Бріенци у провінції Салерно в Неаполітанському королівстві 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1700
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Жінка з Бріенци у провінції Салерно в Неаполітанському королівстві
Назва мовою оригіналу
Donna di Brienza, della Provincia di Salerno, nel Regno di Napoli
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Композиція відома тільки в одному варіанті 1816 року, поміщеному в альбом під назвою Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli (Зібрання 50-ти найцікавіших живописних костюмів з міст, місцевостей та сіл різних провінцій Неаполітанського королівства), виданого у Римі в 1817 році Джованні Скуделларі. Художник зображує молоду жінку в розкішному національному вбранні – з розшитим золотими нитками фартухом, вбраним поверх білої сорочки і синьої спідниці. Жінка тримає за руку маленьку дівчину, другою вона спирається на ціпок, через плече перекинутий кошик. Подорожні йдуть по гірській стежині. На дальньому плані гірський хребет, під яким видно цитадель маленького міста. Це Бріенца, одне з гірських містечок південної італійської провінції Базіліката, яке у ХІХ ст. входило до провінції Салерно. У колористиці автор використовує сині, червоні, жовті акварельні фарби (одяг подорожніх) та зелені тони при трактуванні крон дерев.
Надписи та символи
Внизу зліва підпис автора – Pinelli, дата – 1816 та місце – Roma. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Donna di Brienza, della Provincia di Salerno, nel Regno di Napoli. Вгорі справа на відбитку над зображенням – № 2.