Колекція

Продавець сиру в Неаполі

Бартоломео Пінеллі

  • Продавець сиру в Неаполі 2
  • Продавець сиру в Неаполі 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1710
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Продавець сиру в Неаполі
Назва мовою оригіналу
Venditore di Cacio per la Citta di Napoli
Дата створення
1810-ті
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10.1 x 16.1
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Перший варіант гравюри не з’ясовано. Правдоподібно, львівський варіант походить з 1816 року. Композиція з неаполітанської серії. На передньому плані зліва зображений юнак – продавець сиру, з піднесеною догори вагою, на яку він кладе відрізаний шматочок сиру. Справа від нього молода жінка з кошиком у лівій руці, – правою рукою вона торкається ваги. Між цими двома постатями – фігура хлопчика, що сидить навколішки з великим шматком сиру на широкому плетеному підносі. Персонажі вбрані у типовий для неаполітанців одяг, з головними уборами, що захищають від сонця. Жінка нагадує класичну постать з періоду античності, – до класичних форм автор неодноразово звертався у своїй ранній творчості. Дія відбувається на узбережжі Неаполітанської бухти з вітрильниками в морі та пагорбами вдалині. Фігури персонажів розмальовані яскравими акварельними фарбами, серед яких домінують червоний, синій та вохристо-жовтий кольори.
Надписи та символи
Внизу справа підпис автора – Pinelli f. [fecit]. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Venditore di Cacio per la Citta di Napoli. Вгорі справа на відбитку над рамкою зображення – № 11.