Колекція

Чоловік та жінка із села Коллелюнґо провінції Л’Аквіла у Верхньому Абруццо

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік та жінка із села Коллелюнґо провінції Л’Аквіла у Верхньому Абруццо 2
  • Чоловік та жінка із села Коллелюнґо провінції Л’Аквіла у Верхньому Абруццо 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1714
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік та жінка із села Коллелюнґо провінції Л’Аквіла у Верхньому Абруццо
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna del Paese di Collelungo, provicia Aquilla, Abruzzo Ultra
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10.3 x 16.3
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
У першому варіанті ця композиція Б. Пінеллі була поміщена у виданому в Римі у 1814 р. в альбомі під назвою Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli (Зібрання 50-ти найцікавіших живописних костюмів з міст, місцевостей та сіл різних провінцій Неаполітанського королівства). Альбом перевидавався пізніше у 1817 році. Львівська композиція горизонтальна на відміну від вказаної вище гравюри у квадратовій рамці. На передньому плані зображена молода жінка з кошиком, що стоїть спиною до глядача, розмовляючи з козопасом, який присів на камені біля старого дерева. Поруч з ним лежить безрога коза. Жінка вбрана в яскравий національний одяг, вишуканий у колористичній гамі, з розшитими золотими нитками сукнею та спідницею та у традиційній неаполітанській хустці на голові. Хлопець-козопас у яскравій одежі, з широким капелюхом на голові. І дівчина, і юнак взуті у легкі чочі. Фігури персонажів розмальовані яскравими акварельними фарбами, серед яких домінують жовтий, синій, червоний кольори. На дальньому плані на крутосхилі над озером – фрагмент забудови (це може бути містечко Mascioni (Машіоні) на гірському озері Lago di Campotosto – єдиній великій водоймі у провінції Л’Аквіла). Чочо (іт. ciocio, неапол. la chiòchiera – кйокера) – традиційне плетене взуття горян центральної та південної Італії (провінції Абруццо, Марке, Базіліката, Терра ді Лаворо, Молізе та інші), яке частково нагадує українські личаки.
Надписи та символи
Внизу справа підпис автора – Pinelli f. [fecit] та дата – 1816. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna del Paese di Collelungo, provicia Aquilla, Abruzzo Ultra. Вгорі справа на відбитку над рамкою зображення – № 15.