Колекція

Продавець макаронів у Неаполі

Бартоломео Пінеллі

  • Продавець макаронів у Неаполі 2
  • Продавець макаронів у Неаполі 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1716
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Продавець макаронів у Неаполі
Назва мовою оригіналу
Venditore di Массаroni, in Napoli
Дата створення
1810-ті
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10.1 x 16.1
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Перший варіант гравюри не з’ясовано. Правдоподібно, львівський варіант походить з 1816 року. Композиція з неаполітанської серії. На передньому плані дія відбувається на узбережжі Неаполітанської бухти з Везувієм вдалині. Кухар готує макарони на пару печі та вгощає ними трьох хлопчаків, котрі з задоволенням їх їдять, використовуючи при цьому лише руки та зуби, всмоктуючи ротом довгі макаронні змійки. Це типова неаполітанська сцена, коли мешканці вживають свою улюблену традиційну страву. Одежа персонажів розмальована яскравими акварельними фарбами, серед яких домінують червоний, синій та жовтий кольори.
Надписи та символи
Авторський підпис відсутній. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Venditore di Массаroni, in Napoli. Вгорі справа на відбитку над рамкою зображення – № 16.