Колекція

Чоловік та жінка з міста Трівенто провінції Контадо де Молізе

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік та жінка з міста Трівенто провінції Контадо де Молізе 2
  • Чоловік та жінка з міста Трівенто провінції Контадо де Молізе 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1717
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік та жінка з міста Трівенто провінції Контадо де Молізе
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna della Città di Triventi, Provincia Contado de Molise
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10.1 x 16.1
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
У першому варіанті ця композиція Б. Пінеллі була поміщена у виданому в Римі у 1814 р. альбомі під назвою Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli (Зібрання 50-ти найцікавіших живописних костюмів з міст, місцевостей та сіл різних провінцій Неаполітанського королівства). Львівська композиція 1816 року горизонтальна на відміну від вказаної вище гравюри у квадратовій рамці. На передньому плані зображена молода жінка та юнак-мисливець, які стоять біля межевого каменю, вдивляючись у далечінь. Туди ж вліво спрямовує свій погляд мисливський пес, що стоїть поруч. Жінка вбрана у яскравий національний одяг з розшитими золотом візерунками сукнею, спідницею та фартухом, з хусткою на голові, взута у добротні червоні черевички. Юнак у рожевій камізельці, з чорним капелюхом на голові та торбиною через плече, спирається на ціпок. Фігури персонажів розмальовані яскравими акварельними фарбами, серед яких переважають жовтий, синій, червоний та рожевий кольори. На дальньому плані гірський хребет та фрагмент міської забудови справа – очевидно, це місто Трівенто над річкою Тріньйо (Trigno), що розділяє провінції Абруццо та Молізе.
Надписи та символи
Внизу зліва підпис автора – Pinelli f. [fecit], дата – 1816 та місце виконання роботи – Roma. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna della Città di Triventi, Provincia Contado de Molise. Вгорі справа на відбитку над рамкою зображення – № 17.