Колекція

Чоловік та жінки з села Чівітавек’я провінції Контрадо ді Молізе

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік та жінки з села Чівітавек’я провінції Контрадо ді Молізе 2
  • Чоловік та жінки з села Чівітавек’я провінції Контрадо ді Молізе 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1745
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік та жінки з села Чівітавек’я провінції Контрадо ді Молізе
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna del’ Paese di Civitavecchia, Provincia Contrado di Molise
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16.2
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Робота з неаполітанської серії. Композиція відома з альбому Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli disegnati ed incisi all'acquaforte da Bartolomeo Pinelli Romano (Collection of 50 most interesting picturesque costumes from cities, towns and villages of different provinces of the Kingdom of Naples), виданому в Римі в 1816 р. Перед тим гравюра була опублікована 1814 року в альбомі з аналогічною назвою, але у квадратній рамці. Молода жінка у святковому вбранні з пасхальним кошиком в руках зустріла на дорозі до церкви хлопця-гітариста, що грає, сидячи на величезному валуні; поруч стоїть його пес. На дівчині жовто-рожева сукня, світлий орнаментований фартух, голова накрита хусткою, на ногах – червоні черевички. Хлопець у синьому вбранні, з чорним капелюхом на голові, взутий у чорні черевички з синіми халявами на зразок ботфортів. Біля нього на камені – палиця та яскрава червона драперія, що прикриває якісь предмети, привертаючи увагу глядача. Дія відбувається на одній із вершин. Тлом композиції служать низькі дерева, гірський хребет та хмари на небі. Чівітавек’я (Civitavecchia) – гірське поселення у провінції Молізе (не плутати з римським портом однойменної назви).
Надписи та символи
Внизу справа підпис автора курсивом: Pinelli, дата 1816, далі – нерозбірливо назва міста виконання твору – Roma. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna del’ Paese di Civitavecchia, Provincia Contrado di Molise. Вгорі справа на відбитку, над рамкою зображення – № 36.