Колекція

Портрет Марії Мальчевської, дружини художника

Яцек Мальчевський

  • Портрет Марії Мальчевської, дружини художника 2
  • Портрет Марії Мальчевської, дружини художника 3
Основна інформація
ID
Г-V-1375
Автор
Яцек Мальчевський
Назва
Портрет Марії Мальчевської, дружини художника
Назва мовою оригіналу
Portret Marii Malczewskiej, żony artysty
Країна
Польща
Техніка
рисунок
Матеріал
туш перо папір
Розміри (висота x ширина, см)
19 x 12.3
Інформація про автора
Автор
Яцек Мальчевський
Автор мовою оригіналу
Jacek Malczewski
Роки життя
1854–1929
Країна
Польща
Біографія
Яцек Мальчевський (14 липня 1854, Радом, Царство Польське, Російська імперія – 8 жовтня 1929, Краків, Польська республіка) – видатний художник, один із найвизначніших представників польського символізму. Навчався у краківській Школі мистецтв, серед його викладачів – Ян Матейко. Брав участь в археологічній мандрівці, організованій графом Каролем Лянцкоронським до Памфілії, Пізидії, Греції. Також відвідав Мюнхен, Італію. Яцек Мальчевський був одним із засновників мистецької спілки «Штука» (Sztuka тобто «Мистецтво»). У творчому доробку художника – пейзажі і костюмовані портрети, символічні композиції, інтерпретації релігійних сюжетів, численні автопортрети у різних образах.
Опис роботи
Марія (дів. Гралевська) Мальчевська – дружина Яцека Мальчевського від 1887 року, мати двох його дітей – Юлії та Рафала. Художник познайомився з Марією, дочкою Юзефи та Фортуната Гралевських, заможних краківських міщан, навесні 1886 року. Молода наречена зачарувала художника, він згадував: «Мариня мала форму, подібну до стебла лілії, а квітка була її головою». У листопаді того ж року відбулися заручини нареченого і нареченої, а вінчання відбулося 29 жовтня 1887 року в церкві Святої Марії в Кракові. Незважаючи на те, що цей шлюб був складним, подружжя залишалося разом до кінця свого життя, а Яцек Мальчевський роками писав портрети Марії – починаючи від ніжного «Портрету нареченої» (1887), до її образів 1920-х років.
Надписи та символи
Напис внизу: Potwierdzam autentyczność /Wlastimil Hofman/ Ze spuścizny Mojego Męża Jacka Malczewskiego/moj portret.Maria Malczewska/
Портретована особа
Ім'я портретованого
Марія Мальчевська
Роки життя портретованого
1866–1945