Колекція

Вид міста Нюрнберга / Етюд Мадонни з костьола Святого Себальда в Нюрнберзі

Станіслав Виспянський

  • Вид міста Нюрнберга / Етюд Мадонни з костьола Святого Себальда в Нюрнберзі 2
  • Вид міста Нюрнберга / Етюд Мадонни з костьола Святого Себальда в Нюрнберзі 3
Основна інформація
ID
Г-V-665/13а,б
Автор
Станіслав Виспянський
Назва
Вид міста Нюрнберга / Етюд Мадонни з костьола Святого Себальда в Нюрнберзі
Дата створення
1890
Техніка
рисунок
Матеріал
папір олівець
Розміри (висота x ширина, см)
19.4 x 14.7
Інформація про автора
Автор
Станіслав Виспянський
Автор мовою оригіналу
Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański
Роки життя
1869–1907
Країна
Австро-Угорська імперія
Біографія
Народився в 1869 р. у Кракові. Навчався в Ягеллонському університеті та краківській школі витончених мистецтв. Учасник філософського руху «Молода Польща», художній редактор тижневика «Життя». Відомий як драматург та поет, живописець-модерніст, дизайнер. Помер у листопаді 1907 р. Похований у Кракові.
Опис роботи
а) Урбаністичний пейзаж кам’яної міської забудови, з лівої сторони якого вежа з готичним шпилем, у центрі – чотирьохповерховий будинок продовгуватої форми з невеликою вежею, що увінчує мансарду. б) Зображення Мадонни в плащі та закритому платті із головним убором та високим коміром за модою епохи Середньовіччя. На голові – королівська корона. Розставлені в сторони руки тримають поли плаща, який накриває постаті людей з руками, складеними в молитовному жесті. В традиціях Середньовіччя постаті людей (жінок-монахинь ?) втричі менші від фігури Мадонни. Лиця і фігури прописані умовно-схематично. Мадонна зображена на фоні дверного порталу (?).
Надписи та символи
а) У нижній частині роботи напис польською мовою, який фіксує місце і дату створення роботи. В правому нижньому кутку – авторська монограма. б) У нижній частині роботи напис польською мовою, який фіксує дату створення роботи.