Колекція

Чоловік і жінка з Кастельйоне, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік і жінка з Кастельйоне, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві 2
  • Чоловік і жінка з Кастельйоне, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1701
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік і жінка з Кастельйоне, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna di Castellone, della Provincia di Terra di Lavoro nel Regno di Napoli
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16.3
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Композиція відома у варіанті 1816 року, поміщеному в альбом під назвою Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli (Зібрання 50-ти найцікавіших живописних костюмів з міст, місцевостей та сіл різних провінцій Неаполітанського королівства), виданого у Римі в 1817 році Джованні Скуделларі. Аналогічна зменшена квадратова гравюра датована 1814 роком. Першопланова композиція. На кам’янистій набережній зображені двоє: шляхетна молода жінка у традиційному неаполітанському вбранні, що сидить на високому плінтуарі, та юнак-продавець риби, який стоїть перед нею, пропонуючи свій товар. Хлопець вбраний у синій жакет поверх червоної сорочки, смугасті сподні, підперезені широким пасом, на голові в нього синій ковпак, на ногах капці. Жінка вказує на його рибу, очевидно пропонуючи свою ціну. Вся сцена відбувається на тлі міста Форміа на південь від Риму, названого автором Castellone за назвою однієї з веж цього приморського міста. Натомість найближчою виступає інша відома вежа Форміа – Мола. У колористиці автор використовує яскраві фарби (одяг людей) та приглушені тони при трактуванні крони дерева, водної гладі та панорами міста.
Надписи та символи
Внизу зліва підпис автора – Pinelli, та дата – 1816. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna di Castellone, della Provincia di Terra di Lavoro nel Regno di Napoli. Вгорі справа на відбитку над зображенням – № 3.