Колекція

Чоловік та жінка з села Віллалаґо провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік та жінка з села Віллалаґо провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо 2
  • Чоловік та жінка з села Віллалаґо провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1758
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік та жінка з села Віллалаґо провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna del Paese di Villalago, Provincia dell’Aquila, Abruzzo Ultra
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16.2
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Робота з неаполітанської серії. Аналоги даного твору не знайдені. Вірогідно, гравюра у чорно-білому варіанті поміщена в альбоми Пінеллі 1816 та 1817 рр. На першому плані зображено дві фігури: юнака-пастуха, що сидить у профіль під деревом, спершись на палицю, та молодої дівчини у традиційному святковому одязі, яка підійшла до хлопця та розмовляє з ним, вказуючи на щось лівою рукою. Дівчина вбрана у сукню з довгими рукавами та бантами на раменах, жовту спідницю з орнаментальними стрічками внизу, поверх якої пов’язаний фартук із зооморфними та флоральними мотивами. На голову пов’язана хустка з довгим, перекинутим через руку кінцем, на ногах – сині капці. Кучерявий юнак вбраний у жовту куртку, вузькі сині сподні до колін, на ногах чочо поверх білих панчох, на голові – широкий чорний капелюх. Він сидить на камені, накритому червоною тканиною, що становить яскравий композиційний акцент. Дія відбувається на тлі долини з деревами, де вдалині видно абриси високого гірського хребта, під яким проглядаються споруди гірського поселення.
Надписи та символи
Внизу справа по центру підпис автора курсивом: Pinelli, дата 1816, далі – нерозбірливо місце виконання – Roma. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna del Paese di Villalago, Provincia dell’Aquila, Abruzzo Ultra. Вгорі справа на відбитку, над рамкою зображення – № 46.