Колекція

Чоловік та жінка з села Кйоті Альбанезі провінції Лучера ді Пулія (Апулія)

Бартоломео Пінеллі

  • Чоловік та жінка з села Кйоті Альбанезі провінції Лучера ді Пулія (Апулія) 2
  • Чоловік та жінка з села Кйоті Альбанезі провінції Лучера ді Пулія (Апулія) 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1762
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Чоловік та жінка з села Кйоті Альбанезі провінції Лучера ді Пулія (Апулія)
Назва мовою оригіналу
Uomo, e Donna del Paese di Сhieuti Albanesi, Provincia Lucera di Puglia
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Робота з неаполітанської серії. Подібна композиція у квадратній рамці відома з того ж 1816 року. Чи не єдина композиція Пінеллі, пов’язана з регіоном Апулія. На передньому плані зображений продавець ложок та іншого господарського реманенту, що крокує вздовж узбережжя зі своїм скромним товаром. Його зустрічає молода жінка у традиційному неаполітанському строї (синьо-жовта сукня з бантами на раменах, довга спідниця, фартух з орнаментом). Її голова повністю прикрита широкою хусткою – вірогідно, що з моря, зображеного на дальньому плані, сильно вітрить. Молодий продавець також прикрив плече синім плащем, накинутим поверх червоної куртки. Він у коротких до колін штанах, темних постолах на онучах, що нагадують чочо, на голові – широкий чорний капелюх. Жінка вже вибрала собі покупку – маленькі щипці, що їх тримає в руці. Дія відбувається на узвишші, над берегом Адріатичного моря. Вдалині зліва кількома штрихами намічений вітрильник. На другому плані між смугою голубого моря та узвишшя зеленіють крони прибережних дерев. Кйоті Альбанезі (Сhieuti Albanesi) – одне з двох сіл на Апеннінському півострові, заснованих албанцями, які втекли від турецького переслідування у XV столітті. Розташоване на межі регіонів Апулія і Молізе.
Надписи та символи
Внизу зліва підпис автора курсивом: Pinelli f, дата 1816, далі – нерозбірливо. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Uomo, e Donna del Paese di Сhieuti Albanesi, Provincia Lucera di Puglia. Вгорі справа в куті зображення – № 50.