Колекція

Портрет Броніслави Мальчевської, сестри художника

Яцек Мальчевський

  • Портрет Броніслави Мальчевської, сестри художника 2
Основна інформація
ID
Г-V-1371
Автор
Яцек Мальчевський
Назва
Портрет Броніслави Мальчевської, сестри художника
Назва мовою оригіналу
Portret Bronisławy Malczewskiej, siostry artysty
Країна
Польща
Техніка
рисунок
Матеріал
папір олівець
Розміри (висота x ширина, см)
22.3 x 29.6
Інформація про автора
Автор
Яцек Мальчевський
Автор мовою оригіналу
Jacek Malczewski
Роки життя
1854–1929
Країна
Польща
Біографія
Яцек Мальчевський (14 липня 1854, Радом, Царство Польське, Російська імперія – 8 жовтня 1929, Краків, Польська республіка) – видатний художник, один із найвизначніших представників польського символізму. Навчався у краківській Школі мистецтв, серед його викладачів – Ян Матейко. Брав участь в археологічній мандрівці, організованій графом Каролем Лянцкоронським до Памфілії, Пізидії, Греції. Також відвідав Мюнхен, Італію. Яцек Мальчевський був одним із засновників мистецької спілки «Штука» (Sztuka тобто «Мистецтво»). У творчому доробку художника – пейзажі і костюмовані портрети, символічні композиції, інтерпретації релігійних сюжетів, численні автопортрети у різних образах.
Опис роботи
Погрудний рисунок старшої жінки, голова зображена в профіль вліво. Її волосся гладко зачесане та зібране на потилиці. Жінка в окулярах, погляд її направлений вниз. Це – портрет сестри художника. Броніслава Мальчевська (1852–1929) – старша сестра Яцека Мальчевського. Із спогадів її сучасників відомо, що вона була тиха, працьовита, скромна і побожна жінка, яка присвятила своє життя молитві та турботі про рідних.
Надписи та символи
Внизу напис: Potwierdzam autentyczność /Wlastimil Hofman/Ze spuścizny Mojego Męża Jacka Malczewskiego/ Portret siostry Jacka Bronisławy Malczewskie /Maria Malczewska
Портретована особа
Ім'я портретованого
Броніслава Мальчевська
Роки життя портретованого
1850–1929