Колекція

Начерки постатей

Яцек Мальчевський

  • Начерки постатей 2
  • Начерки постатей 3
Основна інформація
ID
Г-V-1373
Автор
Яцек Мальчевський
Назва
Начерки постатей
Країна
Польща
Техніка
рисунок
Матеріал
папір туш олівець
Розміри (висота x ширина, см)
24.7 x 33.3
Інформація про автора
Автор
Яцек Мальчевський
Автор мовою оригіналу
Jacek Malczewski
Роки життя
1854–1929
Країна
Польща
Біографія
Яцек Мальчевський (14 липня 1854, Радом, Царство Польське, Російська імперія – 8 жовтня 1929, Краків, Польська республіка) – видатний художник, один із найвизначніших представників польського символізму. Навчався у краківській Школі мистецтв, серед його викладачів – Ян Матейко. Брав участь в археологічній мандрівці, організованій графом Каролем Лянцкоронським до Памфілії, Пізидії, Греції. Також відвідав Мюнхен, Італію. Яцек Мальчевський був одним із засновників мистецької спілки «Штука» (Sztuka тобто «Мистецтво»). У творчому доробку художника – пейзажі і костюмовані портрети, символічні композиції, інтерпретації релігійних сюжетів, численні автопортрети у різних образах.
Опис роботи
На аркуші представлено дев'ять начерків. Зліва вгорі – погрудне зображення людини в профіль. Крайній начерк справа: фігура на колінах, котра ліктями спирається у прямокутну площину. Інші начерки – це нерозбірливі людські фігури та голови. На звороті роботи ще п'ять начерків, зображені на них переважно діти.
Надписи та символи
На звороті напис: Potwierdzam autentyczność /Wlastimil Hofman/Ze spuścizny Mojego Męża Jacka Malczewskiego/Maria Malczewska