Колекція

Церква св. Сульпіція у Парижі

Одо Добровольський

  • Церква св. Сульпіція у Парижі 2
  • Церква св. Сульпіція у Парижі 3
Основна інформація
ID
Г-V-29
Автор
Одо Добровольський
Назва
Церква св. Сульпіція у Парижі
Дата створення
1911
Техніка
рисунок
Матеріал
папір на картоні кольоровий олівець туш
Розміри (висота x ширина, см)
26.5 x 33.2
Додатково
Тип
графіка
Жанр
пейзаж
Інформація про автора
Автор
Одо Добровольський
Автор мовою оригіналу
Odo (Otton) Dobrowolski
Роки життя
1883–1917
Країна
Австро-Угорська імперія
Біографія
Одо (Оттон) Добровольський (1883, Чернівці – 1917, Київ). Львівський художник польсько-німецького походження. В основному відомий як графік: аквареліст, майстер пастелі та літографії. Народився у родині австрійського урядника намісництва Галичини-Лодомерії Юзефа Добровольського (Józef Dobrowolski) та Євгенії Віттіх (Eugenia Wittich). Очевидно, отримав ім’я на честь першого імператора Священної Римської імперії Оттона Великого. Закінчив гімназію у Львові. У середині 1900-х перебував у Кракові як вільний слухач Академії образотворчих мистецтв. У 1908–1909 рр., дякуючи підтримці художника Яна Стики, перебував у Парижі, а потім, коротко, у Мюнхені. Після повернення до Львова у 1909–1910 рр. виконав олійне декоративне панно для цукерні Ґабріелі Запольської (Gabriela Zapolska), відомої драматургині та акторки, яскравої представниці львівського бомонду. У 1911–12 рр. знову перебував у Парижі. Потім – знову у Львові, де під час війни в роки російської окупації створив серію з 10-ти літографій, що користувались великою популярністю. У червні 1915 року, під час відступу росіян, вирушив до Києва, де за невизначених обставин помер у 1917 році у віці 34-х років. До спадщини художника належать численні міські пейзажі – види та окремі куточки Львова і Парижа, а також портрети, інтер’єрні зарисовки, зображення природи. Твори зберігаються у Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, а також у Національному музеї в Кракові, Національній бібліотеці у Варшаві, Єврейському історичному інституті у Варшаві, приватних колекціях.
Опис роботи
Робота виконана під час другого перебування митця у Парижі (1911–1912). Паризький храм зображено у зимову пору. Відтак зимові ведути займають у творчості художника особливе місце. В центрі композиції зображено храм з двома вежами у стилі класицизму. Перед ним світлою плямою виділена споруда фонтану (Фонтан чотирьох єпископів). Біля фасаду вишикувались у ланцюг кінні екіпажі: правдоподібно, у храмі відбувається вінчання молодих. На дальньому плані – висотні будівлі «Османівського» Парижу. Храм Святого Сульпіція – церква у центральній частині Парижа, біля Люксембурзького саду. Відома з ХІІ століття. Сучасного вигляду храм отримав у 1870 році. У цьому храмі вінчався Віктор Гюґо.
Надписи та символи
Внизу зліва курсивом – місце створення картини та підпис автор: Odo Dobrowolski/ 911 Paryż. Справа – назва роботи: St. Sulpice. На звороті штамп ”Państwowe zbiory sztuki” та штампи номерів.