Колекція

Повість про Ґендзі. Глава 28

Утагава Кунісада

  • Повість про Ґендзі. Глава 28 2
Основна інформація
ID
Г-IV-1131
Автор
Утагава Кунісада
Назва
Повість про Ґендзі. Глава 28
Дата створення
1841–1844
Країна
Японія
Техніка
кольоровий дереворит тиснення
Матеріал
папір туш
Розміри (висота x ширина, см)
23 x 34
Інформація про автора
Автор
Утагава Кунісада
Роки життя
1786–1865
Країна
Японія
Біографія
Утагава Кунісада (1786–1865), також відомий як Тойокуні III, був найвідомішим, плідним і успішним японським художником XIX-го століття, який працював у жанрі укійо-е («картина плинного світу»). Був представником школи ксилографії Утагава, а пізніше – її очільником. Практично з першого дня свого творчого шляху і до самої смерті Кунісада був законодавцем мод в японській ксилографії. Відомий своїми серіями театральної гравюри, видів міста Едо і бідзінга (зображення красунь). Дванадцять робіт Утагави Кунісади зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького є частиною серії з 54 друків, що зображують сцени з розділів твору письменниці Мурасакі Сікібу «Повість про Ґендзі», що вважається одним із найбільших творів японської літератури. Придворне життя та подорожі принца Ґендзі, представлене з дивовижною увагою до деталей, включаючи розкішний одяг та архітектурні композиції. Зображення зроблені з використанням дуже тонких ліній, стриманих кольорів синього, червоного та коричневого різних відтінків. Роботи об’єднані однаковим естампом у правому верхньому куті, написані скорописом сосьо (трав’яне письмо), а також орнаментальною рамкою з емблемами Ґендзі, що повторюється на кожній із робіт. Таке поєднання було характерно для книжкової гравюри.
Опис роботи
Кімната, зображена на гравюрі, поділена екраном. По одній стороні зліва на татамі сидить Великий міністр Ґендзі в оточенні літньої жінки та дружини Мурасакі. По другій стороні екрана дві служниці та чоловік слухають та підглядають, що робиться в іншій частині кімнати. Всі одягнені в національний одяг. Ширми та стіни художньо оформлені.
Надписи та символи
Вгорі справа в картуші каліграфічний напис із порядковим номером «28». Під нею підпис автора, штампи цензорів. Внизу справа штамп видавництва.