Колекція

Жінка з Конка ді Венафро, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві

Бартоломео Пінеллі

  • Жінка з Конка ді Венафро, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві 2
  • Жінка з Конка ді Венафро, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1706
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Жінка з Конка ді Венафро, що у провінції Терра ді Ляворо в Неаполітанському королівстві
Назва мовою оригіналу
Donna di Conca di Venafri, della Provincia di Terra di Lavoro nel Regno di Napoli
Дата створення
1810-ті
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Композиція відома у варіанті 1816 року, поміщеному в альбом під назвою Raccolta di 50 costumi li più interessanti delle città, terre e paesi in provincie diverse del Regno di Napoli (Зібрання 50-ти найцікавіших живописних костюмів з міст, місцевостей та сіл різних провінцій Неаполітанського королівства), виданого у Римі в 1817 році Джованні Скуделларі. Основою для даного твору послужила робота «Жінка з Венафро», виконана у гуаші неаполітанським художником Алессандро д’Анна у 1794 році. А. д’Анна помер у 1810 році, і його роботи стали, очевидно, доступними для Бартоломео Пінеллі. Пінеллі бере за основу композиційне рішення твору неаполітанця. Однак фігура жінки в національному строї, з діжкою на голові стає у римського автора більш динамічною, рухливішою. Як і в інших своїх творах, у даній композиції Пінеллі зображує крутосхил з деревом на передньому плані справа. Разом з ним крони двох інших дерев створюють горизонтальний ритм і, відповідно, доповнюють візуальний ефект ходи жінки справа наліво вниз, з гірської вершини. Художник акцентує фігуру жінки яскравим розфарбуванням одягу зеленими, синіми та жовтими фарбами. Сучасне Венафро – муніципалітет на кордоні провінцій Лаціо, Молізе та Кампанія. На початку ХІХ ст. входив до провінції Терра ді Ляворо. Знаходиться біля головного хребта Апеннін. Конка-Казале – присілок у високогірній долині на північ від Венафро.
Надписи та символи
Внизу зліва підпис автора – Pinelli f. [fecit]. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Donna di Conca di Venafri, della Provincia di Terra di Lavoro nel Regno di Napoli. Вгорі справа на відбитку над зображенням – № 9.