Колекція

Жінка з села Петторано та рибалка біля озера Фучино у провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо

Бартоломео Пінеллі

  • Жінка з села Петторано та рибалка біля озера Фучино у провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо 2
  • Жінка з села Петторано та рибалка біля озера Фучино у провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо 3
Основна інформація
ID
Г-IV-1727
Автор
Бартоломео Пінеллі
Назва
Жінка з села Петторано та рибалка біля озера Фучино у провінції л’Аквіла у Верхньому Абруццо
Назва мовою оригіналу
Donna del Paese di Pettorano, Pescatore del Lago Fucino Provincia dell’Aquila Abruzzo Ultra
Дата створення
1816
Техніка
офорт акварель
Матеріал
папір
Розміри (висота x ширина, см)
10 x 16
Інформація про автора
Автор
Бартоломео Пінеллі
Автор мовою оригіналу
Bartolomeo Pinelli
Роки життя
1781–1835
Країна
Італія
Біографія
Бартоломео Пінеллі (1781, Рим – 1835, там само). Італійський рисувальник, гравер, скульптор. Син кераміста Дж. Б. Пінеллі. Народився в районі Трастевере (за Тибром). Вуличні зарисовки цього західного передмістя Риму пізніше неодноразово з’являються в його графічних творах. Вчився в Болоньї, пізніше в Академії Св. Луки в Римі. Відвідував Академію Феліче Джані (Felice Giani), художника класичного напрямку, від якого успадкував манеру рисунку. На початку ХІХ ст. звертається до гравюр епохи Відродження (зокрема, до творів Маркантоніо Раймонді), переводячи свої рисунки в офорти та літографії. У 1809 році Пінеллі створює свою першу серію офортів, розмальованих аквареллю – «Зібрання 50-ти живописних костюмів» (Raccola di cinquanta costumi pittoreschi). Альбом перевидавався у 1814 та 1815 рр. У 1816 році вийшла нова версія альбому – Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte. Більшість львівських гравюр – з саме цієї серії. Основна тема творчості художника – жанрові сцени (Costumi), побачені ним у Римі, Неаполі, місцевостях провінцій Абруццо і Молізе. Гравюри Пінеллі мають не тільки художню вартість, але й несуть важливу етнографічну інформацію. У 1820–30-х рр. художник створив рисунки та гравюри до поем Торквато Тассо (1827–1829), роману М. Сервантеса «Дон Кіхот» (1834). Одна з відомих серій рисунків Пінеллі – «Сім пагорбів Риму» (1827–1830). Твори художника зберігаються в багатьох італійських музеях, а також у збірках інших країн.
Опис роботи
Композиція відома в єдиному варіанті з альбому Nuova Raccolta di Cinquanta costumi pittoreschi incisi di acqua forte, виданому в Римі у 1816 році, та повтореному в 1817 році. На передньому плані зображені дівчина у святковому національному вбранні, характерному для провінції Абруццо, і юнак-рибалка з сачком для риби у незграбній одежі, з чорним капелюхом на голові і такими ж чорними, перев’язаними як чочо, чоботами. Юнак відсахнувся від красуні, одягненої у вишукану, розшиту візерунками сукню з салатовим фартухом і довгу синю спідницю; на голові в неї оригінальна неаполітанська хустка-чепчик, на ногах – золотисті черевички. Дівчина тримається легко і впевнено, вказуючи на щось рибалці рукою. Сцена відбувається на тлі неіснуючого тепер озера Фучино з рибальським човном на озерній гладі і гірським хребтом на обрії. Озеро Фучино – Фуцинське озеро (Lago Fucino). Озеро в Апеннінах, яке розливалося час від часу і затоплювало навколишні поля. Його планував осушити ще Юлій Цезар. Але вдалося це зробити тільки у 1875 році.
Надписи та символи
Внизу справа підпис автора курсивом: Pinelli, рік створення гравюри – 1816 та місце створення (нерозбірливо) – Roma. В центрі на відбитку під зображенням – назва твору Donna del Paese di Pettorano, Pescatore del Lago Fucino Provincia dell’Aquila Abruzzo Ultra. Вгорі справа на відбитку, над рамкою зображення – № 24.