Колекція

Голови двох дівчат / Голова молодої жінки

Станіслав Виспянський

  • Голови двох дівчат / Голова молодої жінки 2
  • Голови двох дівчат / Голова молодої жінки 3
Основна інформація
ID
Г-V-665/46а,б
Автор
Станіслав Виспянський
Назва
Голови двох дівчат / Голова молодої жінки
Дата створення
1891
Техніка
рисунок
Матеріал
папір олівець
Розміри (висота x ширина, см)
18.7 x 14
Інформація про автора
Автор
Станіслав Виспянський
Автор мовою оригіналу
Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański
Роки життя
1869–1907
Країна
Австро-Угорська імперія
Біографія
Народився в 1869 р. у Кракові. Навчався в Ягеллонському університеті та краківській школі витончених мистецтв. Учасник філософського руху «Молода Польща», художній редактор тижневика «Життя». Відомий як драматург та поет, живописець-модерніст, дизайнер. Помер у листопаді 1907 р. Похований у Кракові.
Опис роботи
а) Студія двох жіночих голів. Портретована вище зображена із волоссям зачесаним назад та опущеним вниз перед собою поглядом. Портретована нижче – дівчинка молодшого віку з волоссям довжиною до плечей, голова легко нахилена в правий від глядача бік. Погляд великих широко відкритих очей скерований на глядача, на широких вустах ледь помітна посмішка. б) Студія жіночої голови, повернутої на 34 вліво від глядача. Погляд спрямовано на глядача. Волосся зібране на потилиці. Домінуючими рисами обличчя є широко відкриті очі та повні вуста, які виражають посмішку.
Надписи та символи
а) У лівому нижньому кутку роботи авторська монограма. б) У правому кутку роботи авторська монограма. В лівому нижньому кутку роботи зафіксовано дату написання твору.